برند گردشگری کیش را با خدمات نامطلوب خراب نکنیم

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آزادگاه کیش، محمد محب خدایی دستیار گردشگری سازمان آزادگاه آیین در خصوص مطالب منتشره در مورد مشکلات هتل ارم و پلمپ این هتل گفت: هتل ارم بعد از ماهها اخذ اخطارهای قانونی، عدم رعایت اصول هتلداری و عدم توجه به فرصتهایی که به دفعات طی 30 ماه گذشته داده شده اعمال قانون شده است.

به گفته خدایی استانداردهای هتلداری در جزیره مذهب توسط کمیته وارسی که در برگیرنده نمایندگان جوامع هتلداران، آژانس داران، بازاریان، رستوران داران، نمایندگان گردانیدن بهداشت، رزرو تور کیش گردشگری، نهاد امامت جمعه، نیروی انتظامی، آتش آیت و… است رسیدگی و مصوب می شود و تصمیم گیری در خصوص هتل ارم نیز بدست این کمیته بوده است.

معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد دین در ضمن با اشاره به شمار زیاد شکایات مردمی دریافتی درباره عدم ارائه خدمات مطلوب و اقدام به فروش اتاقهای هتل ارم با عنوان هتل 4 ستاره افزود: در این گویه علاوه بر شکایات رسیده در جزیره کیش، مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری و دبیرخانه شورایعالی آزادگاه ها طی نامه به کثرت شکایات مطرح شده از این هتل اشاره کرده و خواستار رسیدگی جدی به این جستار شدند.

عدم ایمنی در آسانسورها، ساز و برگ اطفای حریق و موارد بهداشتی بخش هایی از دشواری ها هتل ارم است که معاون توریسم سازمان آزادگاه مذهب به آنها اشاره کرد.

به گفته خدایی عدم استقامت در تعیین مدیریت هتل و دخالتهای سلیقه ای مالکین در امور تخصصی هتلداری نیز از آنگونه مسائلی بود که مایه شد هتل ارم در گویه ارائه خدمات دلخواه به گردشگران کامیاب نباشد.

معاون توریسم سازمان آزادگاه کیش تصریح کرد: بر پای بست، تصمیم گیری اتمام شده و اخطار اداره اماکن مقرر شد هتل ارم از تاریخ 6 تا 16 دی فرصتی داشته باشد لغایت نسبت به تخلیه و عدم پاسخ رهنورد اقدام کند و درتاریخ 16 دی این هتل پلمپ شد.

وی درباره تصویر منتشره از پروانه اثیر نشان بدست این هتل گفت: این مجوز در تاریخ 25 دی ماه یعنی بعد از پلمپ دریافت شده و لازم است بر پای بست، مقررات، مجموعه ارم نسبت به رفع کل دشواری ها اقدام کند و بعد از اتمام درست موارد “کمیته نظارت” نسبت به رفع پلمپ و بازگشایی اقدام می کند.

خدایی تاکید کرد: آنچه باید درباره این مورد و موارد همانند نرخ ویژه تور کیش مد نظر همه پیمان گیرد توجه به حفظ کیفیت ها در جزیره آیین است. به گفته خدایی جزیره آیین یک برند در توریسم است که باید با حفظ کیفیت نسبت به حفظ این برند اقدام کنیم.

وی افزود: ارائه خدمات تاب مطلوب بدست یک مجموعه فقط برای آن مجموعه مشکل ایجاد نمی کند بلکه تبلیغات سوء و ناخشنودی مسافران از این خدمات به همه جزیره دین آسیب می زند زیرا گردشگر این نارضایتی را بنام سفر طاقت دلخواه به مذهب در ذهن خویش ثبت می کند و با انتقال این تجربه ناخوشایند به دیگران مایه می شود تبعات این ناخشنودی از یک گردآور مانعی برای سفر سایر گردشگران به آیین و برآیند اینکه آفت به توریسم جزیره کیش شود.

خدایی گفت: در صورتی که نظارتی بر روش ارائه خدمات نباشد آیا اتباع و گردشگران از نبود نظارت گله نمی کنند. این بازرسی ها و اقدامات در جهت رضایتمندی شهروندان و گردشگران و پیشروی کردن کیفیت خدمات گردشگری در جزیره مذهب است که بی شک منافع عموم اتباع در نظر گرفته می شود.

وی در خصوص حمایت از سرمایه گذاران نیز گفت: تا به حال بارها به مدیران هتل ارم فرصت داده شد لغایت نسبت به بازسازی و ارائه خدمات مطلوب اقدام کنند و حتی در سال ماضی با فرمان مدیرعامل سازمان آزادگاه کیش، پلمپ این مجموعه ملغی شد و فرصتی برای بازسازی به مدیران هتل ارم داده شد ولی باز هم شاهد عدم توجه به اخطارها و فرصت ها بودیم که نتایج آن تاب رضایتی گردشگران و شکایات انبوه بود.

وی در پایان ضمن سپاسگزاری از علاقمندی و حس مسئولیت پذیری اتباع نسبت به سرمایه گذاران و گردآور های خدماتی توریسم جزیره دین گفت: حفظ کیفیت، تامین امنیت و رفاه، رضایتمندی اتباع و گردشگران و حراست از حقوق اتباع محور تصمیم گیریها در جزیره مذهب است و باتوجه به قبل رو داشتن ایام نوروز که فرصتی برای رونق اقتصادی این جزیره است ارئقاء سطح کیفیت و استانداردها فرمان کار گردشگری جزیره دین است لغایت در نوروز سال جاری نیز با پیشباز خوب گردشگران شاهد رضایتمندی شهروندان و گردشگران باشیم.