جداسازی بنادر مسافری کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان آزادگاه کیش، به دنبال درمان وضعیت بندر چارک به عنوان یگانه از بنادر ورودی جزیره آیین و با توجه به ورود حجم زیادی از گردشگران نوروزی از گذرگاه دریایی و از بندر چارک گسترش امکانات این بندر با پافشاری مدیر عامل سازمان آزادگاه کیش در دستور پیشه قرار گرفته است.

به همین هدف اسماعیل موسوی مدیر عامل کمپانی بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد دین و امیر رستگار رییس بنادر کیش با حضور در بندر چارک در جلسه ی مشترک با محمود تور لحظه آخری کیش صابری مدیریت بنادر غرب هرمزگان در خصوص متمایز سازی بندر مسافری و ماهیگیری چارک بحث و گفت و گو کردند.

در این جلسه مقرر شد احداث بندر صیادی چارک با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، استانداری هرمزگان و سازمان شیلات در فرمان شغل اجرایی قرار گیرد و عملیات ساخت این بندر صیادی بعد از بر آوردهای فنی و اقتصادی توسط شرکت توسعه مدیریت بنادر و فرودگاههای مذهب از ابتدای سال آینده پیش درآمد شود.

موسوی با اشاره به پتانسیل های موجود در بندر چارک در نرخ ویژه تور کیش تقسیم های تخلیه و بارگیری کالا و جابجایی مسافران گفت: بندر چارک، بندر پشتیبانی و تدارکاتی بندر آیین است که ساختار مناسب تجهیزاتی و مدیریتی در برنامه های کاری با جدیت در حال پیگیری است لغایت این بندر تنها یک توقفگاه برای شناورها و مسافران نباشد.

گفتنی است شهر بندر چارک مرکز دسته شیبکوه شهرستان بندر لنگه در فرمانروایی هرمزگان ایران است. شهر بندر چارک در ۳۰۰ متری خاور خلیج فارس واقع و ارتفاعش از سطح دریا ۴۰ متر و فاصله آن لغایت دین ۳۲ کیلومتر است