فرود اولین پرواز آزمایشی در هندورابی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، نخستین پرواز آزمایشی از جزیره دین در فرودگاه هندورابی به زمین نشست این پرواز که یک فروند هواپیمای y12 بود با 18 رهنورد ساعت 13فرودگاه جزیره کیش را به مقصد جزیره آرام هندورابی ترک کرد و بعد از گذشت دوازده دقیقه در فرودگاه هندورابی به زمین نشست.

مدیر عامل کمپانی توسعه بنادر و فرودگاه های آیین که به به اتفاق معاونان عمرانی و فرهنگی سازمان آزادگاه کیش، مدیرکل فرودگاه کیش و جمعی از مدیران و دست اندرکاران تور ارزان کیش نوروز 97 اجرایی پروژه ها رهنورد اولین پرواز آزمایشی به هندورابی بودند در خصوص این پرواز گفت: امروز نخستین پرواز آزمایشی به مقصد فرودگاه هندورابی اتمام شد. علاوه بر این، به منظور اطمینان خاطر چند پرواز آزمایشی دیگر الی زمان سهم برداری رسمی به این فرودگاه سپریدن خواهد شد.

وی با ذکر اینکه که 98 درصد از عملیات احداث این فرودگاه انجام شده است گفت: درازا باند فرودگاه هندورابی 1450 متر است که پذیرای هواپیماهای سبک از نوع فوکر 50 و ATR با گنجایش رهسپار الی 40 نفر رهنورد است.

مدیر عامل کمپانی گسترش بنادر و فرودگاه های مذهب در پیوسته از طریق اندازی تاکسی هوایی در گذرگاه آیین به هندورابی گفت و تصریح کرد: در آینده نزدیک در مرحله نخست تاکسی هوایی در راه جزیره کیش به هندورابی راه اندازی می شود و در فازهای بعدی با منظور رونق گردشگری جزیره هندورابی از شهرهای کم و بیش از جمله بندرعباس، بوشهر، بندر لنگه و شیراز تاکسی های هوایی به گردشگران خدمات می دهند.

شایان بیان است رییس جمهور در سنه 93 در سفر به جزیره دین و بازدید از جزیره هندورابی دستور گسترش این جزیره را

صادر کرد. دکتر روحانی ابراز امیدورای کرد با احداث فرودگاه در این جزیره در سفر بعدی به دین از راه هوایی وارد هندورابی شوند.

توسعه جزیره هندورابی با رویکرد اکوتوریست و به عنوان بها تور کیش جزیره آرامش بعد از دستور رییس جمهور آغاز شد و طبق بررسیهای مشاوران ایرانی و آلمانی که جاسازی طرح جامع این جزیره را در دست اتمام دارند فرودگاه و بندر هندورابی با استفاده از ساختمایه ها که کمترین آلایندگی پیرامون زیستی را دارند نخست شد.

با پافشاری دکتر مونسان و سعی شبانه معاش تیم های اجرایی فرودگاه هندورابی در کمتر از یکسال حاضر سهم برداری شد تا گردشگران بتوانند به راحتی از جزیره مذهب به جزیره آرام هندورابی سفر کنند.

در حال حاضر نیز با اتمام چندین پرواز آزمایشی فرودگاه هندورابی آماده گشایش رسمی و پذیرایی از گردشگران نوروزی این جزیره می شود.